فرمت جدید برگزاری نمایشگاه کتاب لندن اعلام شد

به گزارش اینجا همه چی خوبه به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نمایشگاه کتاب لندن (LBF) امسال هم برای دومین بار به خاطر شرایط قرنطینه و شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می شود که البته قرار است به صورت فرمتی جدید نسبت به سال گذشته اجرا شود. مسئولان نمایشگاه پیش از این تاریخ سه روزه 29 ژوئن تا اول جولای را اعلام کرده بودند؛ ولی حالا در فرمتی جدید قصد دارند نمایشگاه را به خاطر بالابردن کیفیت آن در سه هفته از ماه ژوئن برگزار کنند.

فرمت جدید برگزاری نمایشگاه کتاب لندن اعلام شد

نمایشگاه کتاب لندن -که اولین بار در سال 1971 کار خود را آغاز کرد- در سال های گذشته معمولاً در ماه آوریل برگزار می شد ؛ ولی به خاطر شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه به ماه های تابستان موکول شده است. این نمایشگاه یکی از رویدادهای اثرگذار صنعت نشر در سطح جهان بوده و سالانه بیش از 25هزار ناشر، کتابفروش، عوال خرید کتاب خانه ها، مولفین و مترجمین از 100 کشور جهان در آن حضور می یابند. در کنار نمایشگاه، سمینارها و جلسات تخصصی مرتبط با نشر نیز برگزار می شود.

نمایشگاه کتاب لندن از نظر حجم و اندازه محصولات ارائه شده، پس از نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت دومین نمایشگاه مهم جهان محسوب می شود چنانچه قبله ناشران، کتابفروشان، عوال خرید کتاب خانه ها، مؤلفین و مترجمین اروپا لقب گرفته است.

امسال مسئولان نمایشگاه لندن دومین تجربه آنلاین خود را به صورتی متفاوت برگزار می کنند. اندی ونتریس مدیر این نمایشگاه گفت: با توجه به چالش ها و محدودیت های ناشی از همه گیری جهانی کرونا، می خواستیم تا حد ممکن به غرفه داران و شرکت کنندگان در نمایشگاه توجه کنیم و همزمان بهترین تصمیم ممکن را برای صنعت نشر بگیریم.

وی اضافه نمود: با ادامه بلاتکلیفی ها در خصوص سفرهای بین المللی و واکسیناسیون، روشن است با برگزاری یک رویداد فیزیکی در سال 2021، نمی توانیم آن چه در نظر داریم را تمام و کمال به شرکت کنندگان در نمایشگاه عرضه کنیم. در فرمتی جدید قرار است نمایشگاه در سه هفته ماه ژوئن برگزار شود تا مخاطبان بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.

امسال متن هیگ یکی از پرفروش ترین نویسندگان سال های اخیر بریتانیا به عنوان نویسنده اصلی نمایشگاه انتخاب شده است و قرار است در رویدادهای مختلفی برای حاضران سخنرانی کند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "فرمت جدید برگزاری نمایشگاه کتاب لندن اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمت جدید برگزاری نمایشگاه کتاب لندن اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید